Állásajánlat - Gyarapító könyvtáros

Budapest, MTA könyvtára

Jelentkezési határidő: 2012. október 20.

MTA Könyvtára

a ”Közalkalmazottak jogállásáról szóló” 1992. évi XXXIII. törvény 20/A. §

alapján pályázatot hirdet a

Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára

Gyűjteményszervezési Osztály

Gyarapító könyvtáros

munkakör betöltésére.

A közalkalmazotti jogviszony időtartama:

Határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszony.

Foglalkoztatás jellege:

Teljes munkaidő.

A munkavégzés helye:

1051 Budapest, Arany János utca 1.

A munkakörbe tartozó, illetve a vezetői megbízással járó lényeges feladatok:

Francia nyelven megjelenő kiadványok állománygyarapítása a könyvtár gyűjtőköri alapelveihez igazodóan. Rendelés-nyilvántartás, könyvek érkeztetése és állományba vétele az Aleph integrált könyvtári rendszer segítségével, az érkeztetéssel kapcsolatos technikai feladatok ellátása, tájékozódás a kiadói piacon, kiadókkal, terjesztőkkel való kapcsolattartás. A nemzetközi cseretevékenységhez kapcsolódóan francia és szláv nyelvű anyagok válogatása és kezelése.

Illetmény és juttatások:

Az illetmény megállapítására és a juttatásokra a ”Közalkalmazottak jogállásáról szóló” 1992. évi XXXIII. törvény rendelkezései az irányadók.

Pályázati feltételek:

• Francia nyelv és irodalom szakon szerzett felsőfokú képesítés
• Legalább középfokú szakirányú képesítés
• Valamely szláv nyelvből legalább középfokú nyelvtudás
• Felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások)
• Internetes alkalmazások

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

• Egyéb bölcsész szakon szerzett felsőfokú képesítés
• Orosz nyelvből középfokú B típusú általános nyelvvizsga

Elvárt kompetenciák:
kiváló írásbeli és szóbeli nyelvi készség

Előnyt jelentő tapasztalat: könyvtárban szerzett gyakorlat, legalább 1-3 év szakmai tapasztalat

Előnyt jelentő kompetenciák: a könyvtár gyűjtőköréhez kapcsolódó kiváló forrásismeret

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:
• szakmai önéletrajz
• végzettséget igazoló dokumentumok másolata
• 3 hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány

A pályázat benyújtásának határideje:
 2012. október 20.

A pályázat benyújtásának módja:
Postai úton:

1051 Budapest, Arany János u. 1.

Kérjük a borítékon feltüntetni a pályázati adatbázisban szereplő azonosító számot: Ig.477/2012, valamint a munkakör megnevezését: gyarapító könyvtáros,

vagy

E-mailben:

Kőrösi Csilla részére: korosi[pont]csilla[kukac]konyvtar[pont]mta[pont]hu

Információ telefonon:

Kőrösi Csilla, 411-6458

A pályázat elbírálásának határideje:

2012. október 29.

A munkakör 2012. november 1-től tölthető be.

Budapest, 2012. szeptember 20.

Prof. Náray-Szabó Gábor

főigazgató