Gyászhír - Prof. Dr. Soós Katalin

Dr_Soos_KatalinA Szegedi Tudományegyetem

Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara mély fájdalommal tudatja, hogy

Prof. Dr. Soós Katalin

történész, nyugalmazott egyetemi tanár, az MTA doktora, életének 87. évében elhunyt.

Halálával Magyarország polgári kori (1867-1945) történelmének nagy tekintélyű tudósa, Ausztria és Magyarország közös múltjának nemzetközi rangú kutatója,

tanárnemzedékek sorát tudással s felelős hozzáállással pályára állító pedagógus

távozott körünkből.

Hamvasztás utáni búcsúztatására 2019. augusztus 12-én 12 órai kezdettel kerül sor a szegedi Fogadalmi Templomban.

A család kérése, hogy egy szál virággal búcsúzzunk.

Emlékét kegyelettel megőrizzük.

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.