A világ 200 legjobb egyeteme között az SZTE

A Times Higher Education a felsőoktatási intézményeket társadalmi és gazdasági hatásuk alapján összemérő listája 76 ország több mint 450 egyetemét rangsorolja. Közöttük két magyar egyetem is szerepel. Mind a Szegedi Tudományegyetem, mind a Semmelweis Egyetem a 101-200. helyen végzett.

A most először elkészített, az ENSZ ún. fenntartható fejlődési céljait alapul vevő rangsor szerint az SZTE a következő három területen teljesít kiemelkedően: egészség és jólét; fenntartható városok és közösségek; ipar, innováció és infrastruktúra.

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.