SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar

Mától megváltozik a bölcsészkar neve

Az SZTE BTK Kari Tanácsának és az SZTE Szenátusának döntése értelmében 2018. augusztus 1-től megváltozik az SZTE BTK neve: mától Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karnak hívják. A névváltoztatás szimbolikus jelentőségű: azt jelezzük vele, hogy a Kar arculatát meghatározó humán képzések mellett ugyanennyire fontos és színvonalas a nálunk folyó társadalomtudományi kutatás és képzés – igen jelentős hallgatói létszámmal. A Kar rövidítése továbbra is BTK, angol neve Faculty of Humanities and Social Sciences.

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.