Egyetemi oktatónk Paraguayban

oktato

A Hispanisztika Tanszék nyugalmazott egyetemi docensét, Dornbach Máriát Paraguayban az Universidad del Norte díszdoktorává avatják, előadást tart, valamint kutatásokat folytat a guaraní őslakos közösségben. A paraguayi író, Juan Manuel Marcos negyven nyelvre lefordított, Gunter tele című regénye magyar nyelven 2017-ben jelent meg Dornbach Mária fordításában, előadásainak egyikét erről fogja tartani.

MKN3

Élettörténet és emlékezet címmel harmadik alkalommal rendezi meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudányi Kara az SZTE Klebelsberg Könyvtárral közösen a Magyar Könyvkiadók Napját. A kétnapos eseménynek 2019. október 1-jén a BTK épülete, míg október 2-án a könyvtár ad otthont. Az esti könyvbemutatókra, beszélgetésekre, illetve az Esterházy Péter emlékére szervezett, filozófusok és írók közös felolvasására pedig mindkét nap a Grand Caféba várják az érdeklődőeket.