Turkui Egyetem oktatója az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban végzi kutatását

Hanneleena Hieta, a Turkui Egyetem oktatója a Kone Alapítványtól elnyert „Nomads and Peasants–the Driving Force and Attractiveness of Hungarian National Historical Imagery in the 2010’s” című posztdoktori ösztöndíj keretében 2017. szeptemberétől két éven keresztül végez kutatásokat az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban.

Szeptember 3-án Mód Lászlóval, a Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék munkatársával a Szobori búcsút dokumentálták.

DSC_0118 DSC_0125 DSC_0114

2017. november 22 - 23. között rendezi meg az SZTE Bölcsészettudományi Karon a Monuments and Memorial Sites in Changing Social - Political Contexts workshopot a Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék. Minden érdeklődőt szerettel várnak!