1170x430_1

Az ország legjobb bölcsészkara a szegedi!

A HVG Diploma 2018 számában megjelent rangsor a hallgatói, illetve az oktatói kiválóság mérőszámai alapján sorolta be az egyetemeket – a BTK kiemelkedően jó helyet foglal el az országos listán, az SZTE BTK Magyarország legjobb bölcsészkara.

hvg_diploma_rangsor_2018_20171110-smallA HVG Diploma 2018-as számában közölték azt az egyetemi és kari rangsort, amely felállításának első szempontja az oktatói kiválóság volt, ahol az egy tudományos fokozattal rendelkező oktatóra jutó hallgatók számát, a tudományos fokozattal rendkelő oktatók számát, a tudományos fokozattal rendkelő oktatók arányát, és az MTA címmel rendelkező oktatók arányát nézték. Az egyetemi rangsort ez ELTE vezeti az SZTE a második – a karok rangsorában az SZTE BTK harmadik az ELTE TTIK és a BME TTIK mögött. Ez azt is jelenti, hogy az oktatói kvalitások alapján a szegedi az ország legjobb bölcsészkara, és egyben a szegedi egyetem legjobb kara.

A másik szempont a hallgatói kiválóság volt, mely az elsőhelyes jelentkezések, a felvettek pontátlaga, a nyelvvizsgával rendelkezők száma, valamint a középiskolai versenyeredmény alapján dőlt el. Itt a sort megint csak az ELTE vezeti, majd következik a Corvinus és a BME. Az SZTE ebben a rangsorban az ötödik helyen szerepel.

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)