boritokep_otdk

BTK-s sikerek az OTDK-n

Huszonnégy különböző tudományterületen értek el dobogós helyezést az SZTE BTK hallgatói a 2017 tavaszi Országos Tudományos Diákköri Konferencián március 23 és április 27. között, emellett számos különdíjban is részesültek hallgatóink.


Humán szekció – 2017. április 18-21.
Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar


Színháztudomány
Kertész Lilla – I. hely (témavezető: Dr. Kürtösi Katalin)

Klasszikus magyar irodalom
Owaimer Olivér – I. hely (témavezető: Dr. Hász-Fehér Katalin)

Fonológia, nyelvtörténet és finnugrisztika
Kubitsch Rebeka – I. hely (témavezető: Dr. Sipőcz Katalin)

Újkori és legújabb kori egyetemes történelem
Kovács Kristóf – I. hely (témavezető: Dr. Kökény Andrea)

Egyetemes történelem 1945 után
Mihályi Dorottya – II. hely (témavezető: Dr. Szász Géza)

Régészet I. (Őskor, római és késő császárkori régészet)
Walter Dorottya – II. hely (témavezető: Dr. Vörös Gabriella)
Osváth Zsófia – III. hely (témavezető: Dr. Kulcsár Valéria)

Régészet II. (Korai és érett középkori régészet)
Rácz Rita – I. hely (témavezető: Dr. B. Tóth Ágnes)
Oláh Irma – II. hely (témavezető: Dr. Wolf Mária)

Orientalisztika II. (Keleti nyelvek, irodalom- és eszmetörténet)
Medve Flóra – I. hely (témavezető: Dr. Danka Balázs)

Külödíjasok:

Az Alföld folyóirat különdíja: Borbiró Aletta – Populáris irodalom és kultúra (témavezető: Dr. Hódosy Annamária)
A Sensus Irodalomelméleti csoport különdíja: Hajnal Zsolt – Irodalomelmélet (témavezető: Dr. Bagi Ibolya)



Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekció – 2017. április 18-20.
Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar

Nevelés- és pedagógiatörténet
Dudok Fanni – I. hely (témavezető: Dr. Nóbik Attila)

Andragógia – Emberi erőforrás tanácsadás és felnőttképzés

Sebestyén Edmond – II. hely (témavezető: Dr. D Molnár Éva)

Alkalmazott pszichológia I.
Horuczi Borbála Hanna, Kurityák Csenge, Rónai Levente – II. hely (témavezető: Dr. Csábi Eszter)

Alkalmazott pszichológia II.
Kovács Éva, Sarnyai Ákos, Vékony Teodóra – különdíj (témavezető: Dr. Szegedi-Hallgató Emese)

Alkalmazott pszichológia III.
Bagyinka Blanka, Fekete Dávid, Kapornaki Mihály – II. hely (témavezető: Dr. Csábi Eszter)

Általános lélektan I.
Balla Viktória Roxána, Dalos Vera Daniella, Kilencz Tünde – I. hely (témavezető: Dr. Csifcsák Gábor, Szalóki Szilvia)

Általános lélektan II.
Kilencz Tünde – I. hely (témavezető: Dr. Álmos Péter Zoltán, Dr. Csifcsák Gábor)
Horbáth Mária Dóra – III. hely (témavezető: Dr. Csábi Eszter, Szegedi-Hallgató Emese)
Balla Viktória Roxána – különdíj (témavezető: Dr. Csábi Eszter)

Általános lélektan III.
Vékony Teodóra – I. hely (témavezető: Dr. Csifcsák Gábor)
Holczer Adrienn – II. hely (témavezető: Dr. Szendi István, Szalóki Szilvia)

Pedagógiai pszichológia
Takács Tímea – I. hely (témavezető: Dr. Szabó Éva)

Személyiségpszichológia
Mandel Henriett – különdíj (témavezető: Mihalik Árpád)

Különdíjasok:
A szekció támogatói által felajánlott különdíjak közül hallgatóink a következő elismerésekben részesültek:

- A Motiváció Oktatási Egyesület különdíja: Mandel Henriett
- A Magyar Nevelés- és Oktatáskutatók Egyesülete publikációs díja: Sebestyén Edmond
- CEU – Corvinus konferencia részvételi lehetőség: Mandel Henriettnek
- A Mentorháló és az Ifjúsági ház különdíja: Gurka Éva
- A Pro Scientia Aranyérmesek Társasága (PSAT) különdíj: Gurka Éva



Tanulás- és Tanításmódszertani – Tudástechnológiai Szekció – 2017. március 23-25.
Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kar, Győr

Tananyagfejlesztés és elemzés
Kósa Maja – I. hely (témavezető: Dr. Korom Erzsébet)



Társadalomtudományi Szekció – 2017. április 11-13.
Eötvös Loránd Tudományegyetem Társadalomtudományi Kar


Filmtudomány
Berényi Csaba – II. hely (témavezető: Dr. Török Ervin)

Filozófia I.
Szmeskó Gábor Zsolt – különdíj (témavezető: Dr. Pavlovits Tamás)

Média- és kommunikációtudomány
Kéri-Keller Szilvia – III. hely (témavezető: Dr. Dragon Zoltán)

Szociológia I.
Paizs Melinda Adrienn – III. hely (témavezető: Dr. Lencsés Gyula)

Szociológia III.
Nagy Nándor – II. hely (témavezető: Dr. Lencsés Gyula)

Vallás- és hittudomány
Tóth Péter – I. hely (témavezető: Dr. Máté-Tóth András)



Had- és Rendészettudományi Szekció – 2017. április 25-27.
Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar, Budapest


Hadtörténelem és rendészettörténet
Csík Ádám Lajos – III. hely (témavezető: Dr. Rácz Lajos)

Katonai műveletek
Lengyel Ádám – III. hely (témavezető: Dr. Kiss Gábor Ferenc)



Testnevelés- és Sporttudományi Szekció – 2017. március 23-25.
Széchenyi István Egyetem Egészség- és Sporttudományi Kar. Győr


A testnevelés és sport társadalomtudományi kérdései I.
Kintner Máté – különdíj (témavezető: Dr. Harsányi Szabolcs Gergő)

A testnevelés és sport társadalomtudományi kérdései II.

Fodor Boglárka – I. hely (témavezető: Mihalik Árpád)

Teljesítmény és képességfejlesztés a sportban
Dér Alexandra Sasvári Annabella – I. hely (témavezető: Dr. Harsányi Szabolcs Gergő)



Gratulálunk hallgatóinknak a sikeres szerepléshez!


Borítókép forrása: http://otdk.pte.hu/

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)