hvg

HVG rangsor - az SZTE BTK az élvonalban

Megjelent a HVG egyetemeket rangsoroló kiadványa. A szegedi bölcsészkar a vidéki karok között elsőként, a karok országos rengsorában pedig az előkelő negyedik helyen szerepel.

A HVG rangsor - Diploma 2017 című kiadványban a Szegedi Tudományegyetem a főiskolák és egyetemek rangsorában a 2. helyre jött fel, így már csak az Eötvös Lóránd Tudományegyetem előzi meg a sorban.

Külön öröm, hogy a karok listáján a vidéki egyetemek közül az SZTE BTK teljesített a legjobban: az első három kar megosztott első helyen szerepel (ELTE-BTK, ELTE-TTK, SE-ÁOK), utánuk következik a szegedi bölcsészkar a negyedik helyen.

A helyezéseket idén is az oktatói és hallgatói rangsorok alapján állapították meg. A rangsor készítői figyelembe vették a hallgatók számát, a tudományos fokozatot szerzett oktatók számát és arányát, a tudományos fokozattal bíró oktatókra jutó hallgatók számát és az MTA-címeket szerzett oktatók arányát. Felhasználták az elsőhelyes jelentkezők számát, a felvettek pontátlagát, a nyelvvizsgával felvettek arányát, illetve a középiskolai versenyen helyezettek számát.

Az SZTE BTK 4. helyezését az oktatói kiválóság tekintetében kivívott 2., és a hallgatói kiválóság terén elért 30. hellyel érdemelte ki, az oktatói rangsorban a kart csak a BME-TTK tudta megelőzni.

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)