Wittman Tibor emlékezete - stúdióbeszélgetés a neves történészprofesszorról

40 éve halt meg Wittman Tibor történészprofesszor. Rá emlékeznek a műsor vendégei, akik tanítványai, utódai, kutatásainak továbbvivői.

Azt, hogy milyen volt Wittman tanítványának, netán szakdolgozójának lenni Anderle Ádám, Csejtei Dezső és J. Nagy László professzorok segítségével idézi fel a műsor, arról, hogy milyen apa, milyen családfő volt, Wittmann Tibor orvosprofesszor vall, míg a mai tanszékvezetők, Berta Tibor, Kövér Lajos és Csernus Sándor dékán arról beszélnek, hogy mi az, ami máig továbbél Wittman Tibor tudományos hagyatékából.


A Globalizáció, modernizáció, tradíciók Wittman Tibor emlékezete című beszélgetés az azonos című konferencia televíziós változata.



A műsor az SZTE BTK és az SZTE BTK Történeti Intézetének megbízásából a Szegedért Alapítvány támogatásával készült, műsorvezető: Kozó Attila,vezető operatőr: Kovács Zoltán, szerkesztő-rendező: Klucsik Edit

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_35

Tavasszal is meghirdette az SZTE NKI Kulturális Irodája a Hallgatói Művészeti Versenyét, amelyre több kategóriában jelentkezhettek a tehetséges hallgatók: az eredményhirdetésen kiderült, a meghirdetettek közül majdnem minden kategóriában értek el helyezést BTK-s hallgatók is, nem egy esetben első helyen végeztek.


Néhány nappal később az ugyancsak az SZTE NKI által szervezett „A Szegedi Tudományegyetem és a Nobel-díj” alkotói pályázat díjkiosztójára is sor került, ahol az egyik első díjat szintén egy BTK-s hallgató kapta meg, személyesen Karikó Katalintól.