A Hispanisztika Tanszék Antoni Gaudí pályázati felhívása

A Szegedi Tudományegyetem Hispanisztika Tanszékének katalán lektorátusa pályázatot hirdet egy Antoni Gaudí tiszteletére épített pad látványtervének elkészítésére.

gaudi2

A pályázat tárgya:

Egy szecessziós stílusú pad építése, Antoni Gaudí összetört kerámiacsempéket alkalmazó trencadís technikájának alkalmazásával.

A pályázat célja:

Tekintettel arra, hogy Szegeden számos szecessziós épület található, illetve, hogy az egyetemen már több mint 20 éve folyik katalán oktatás, létre kívánunk hozni egy hasonló építményt a szecessziós Barcelona városképét meghatározó művész tiszteletére.

gaudi3Elhelyezés:

A Bölcsészettudományi Kar Petőfi épülete (Petőfi Sándor sgt. 30-34.) előtt található füvesített területen.

Feltételek:

1. A jelentkezés a Szegedi Tudományegyetem bármelyik karának hallgatója számára nyitott.
2. A látványtervnek Gaudí stílusát kell idéznie, inspirációul szolgálhatnak a pályázati felhívás alján található képek. (Forrás: Google Images)
3. A mintázatnak a trencadís technikát kell tükröznie.
4. A pad mérete megegyezik egy két-három személy számára alkalmas normál pad méretével.
5. A látványterveket az estudiscatalansszeged@gmail.com e-mail-címre várjuk az e-mail tárgyaként a következő szöveg feltüntetésével: Gaudí’s Bench/Gaudí padja

Határidő: 2018. április 5-e éjfél

barcelona5Díj:

Gaudíról és a szecessziós Barcelonáról szóló könyvcsomag és 10.000 Ft értékű könyvutalvány

Zsűri:

Dr. Sándor Klára főiskolai tanár, általános dékánhelyettes (SZTE BTK)

Dr. Csikós Zsuzsanna egyetemi docens, tanszékvezető (SZTE BTK Hispanisztika Tanszék)

Andreea Isabella Stefan katalán lektor (SZTE BTK Hispanisztika Tanszék)