Ösztöndíjak, pályázatok

és az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság védnökségével meghirdeti a

Nők a Tudományban Kiválósági Díjat

Agrártudományok, Információs technológia és Műszaki tudományok tématerületen

Európa válságai Shakespeare korában és napjainkban

A pályázatok benyújtási határideje: 2018. február 14. (szerda) 12 óra

A legjobb digitális megoldások felkutatására bruttó 38 millió forint összdíjazású pályázatot hirdet az OTP Fáy András Alapítvány. A pályázaton szinte bárki elindulhat, és elegendő a megálmodott projekt ötletével 2018. január 15-ig online jelentkezni.

Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. országos Alkotó Energia pályázatot hirdet alkotóknak. Határidő: 2017. december 31.

A Nemzeti Tehetség Program tanulmányi versenyt hírdet középiskolai tanulók számára. Jelentkezés: november 13-tól december 31-ig, online módon.

Beadási határidő: 2017. november 23. A TeMA Tehetség Menedzsment Alapítvány pályázatot hirdet az általa működtetett Támogatási Programba való felvétel érdekében.
Ösztöndíj Pályázati felhívás 2 félévre. Pályázat benyújtási határideje: 2017. december 10.
Az Educaloxy.com világszerte kínál új egyetemi állásajánlatokat oktatási, művészeti és nyelvi iskolákban.

Brüsszeli székhelyű tolmács- és fordítóiroda gyakornokokat keres Erasmus Plus finanszírozással

TKÖ Programra 2017. október 1-31, a MKÖ Programra 2017. október 15. - november 15. között lehet jelentkezni.

Benyújtási határidő: 2017. szeptember 30.

Beadási határidő: 2017. október 12.

A pályázat benyújtásának határideje: 2017. november 7.

Az OMAA/AÖU Kuratóriuma pályázatot hirdet ausztriai és magyarországi tudományos kutatási és felsőoktatási területen folytatott együttműködések támogatására és ausztriai ösztöndíjas tartózkodásra

Pályázat a Dél-alföldi Régióban vállalkozások, valamint a feltalálók által a három megye területén létrejött szellemi alkotások elismerése és az innovációs tevékenység, illetve a technológiai transzfer támogatása érdekében

Engaging and motivating students in the classroom

MTA Szegedi Területi Bizottságának 2017. évi pályázati kiírásai

Az Apertúra Magazin (http://magazin.apertura.hu/) „Láthatatlan Szeged” címmel pályázatot hirdet olyan rövid írásművek (2.500-5.000 leütésnyi esszék), fotóesszék (6-10 fotó képaláírással) vagy (kb. 2-5 perces) videoesszék készítésére, melyek Szeged város vizuális hirdetési kultúráját (plakátok, kirakatok), graffiti- és street art jelenségeit, a szegedi szórakozóhelyek és vendéglátóipari helyek (éttermek, hotelek, panziók, kávézók, stb.) belső tereit és design-jait, valamint a helyi zenekarok promóciós videoklipjeit elemzik, értelmezik.
The programme is aimed at academics and young professionals from Member State and contributing third States only. The minimum eligibility requirement is completed university studies in duration of a minimum of three years as attested by a relevant university degree to be obtained by the set deadline for submission of application. Enrolment in further studies leading to a Masters or PhD, or the equivalent in the area of studies, could be considered desirable, if deemed appropriate by the respective unit.
MA-szintű és posztgraduális ösztöndíj-lehetőség Oxfordba, "a világ legkiválóbb bölcsészeinek".
Immár magyarul is hozzáférhetőek a közvetlen brüsszeli pályázati forrásokról szóló aktuális információk jól áttekinthető, szerkesztett formában. A folyamatosan frissülő anyagok között megtalálhatóak mind az intézményeknek szóló kiírások, mind pedig az egyéni kutatói pályázatok tematikus bontásban.

2017. november 22 - 23. között rendezi meg az SZTE Bölcsészettudományi Karon a Monuments and Memorial Sites in Changing Social - Political Contexts workshopot a Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék. Minden érdeklődőt szerettel várnak!