Kiemelt hírek

2024. április 22.

Tavasszal is meghirdette az SZTE NKI Kulturális Irodája a Hallgatói Művészeti Versenyét, amelyre több kategóriában jelentkezhettek a tehetséges hallgatók: az eredményhirdetésen kiderült, a meghirdetettek közül majdnem minden kategóriában értek el helyezést BTK-s hallgatók is, nem egy esetben első helyen végeztek.

Néhány nappal később az ugyancsak az SZTE NKI által szervezett „A Szegedi Tudományegyetem és a Nobel-díj” alkotói pályázat díjkiosztójára is sor került, ahol az egyik első díjat szintén egy BTK-s hallgató kapta meg, személyesen Karikó Katalintól.

2024. április 21.

Az SZTE BTK Francia Tanszék nevében Szász Géza megemlékezését közöljük.

2024. április 19.

A 37. Országos Tudományos Diákkör (OTDK) Humántudományi Szekciójának jövőre a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara ad otthont. A 2025. április 15-17-én megrendezésre kerülő tudományos verseny előszervezési feladatait és technikai lebonyolítását egy négyfős szakmai bizottság végzi és koordinálja. A szekció szervezéséért felelős bizottság tagjai 2024. április 9-én vették át megbízóleveleiket az OTDK ügyvezető tanácsától.

2024. április 19.

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.

2024. április 15.

Az egyetem nemzetköziesítésének keretében Shanghaiban, Guangdongban és Pekingben járt az SZTE BTK delegációja, Prof. dr. Gyenge Zoltán dékán, valamint Dr. Árvay Anett a Hungarológiai Képzés vezetője, hogy megújítsa az egyetem eddigi oktatási kapcsolatait, és újakat hozzon létre. Tárgyalásokat folytattak öt kínai egyetemen, valamint a shanghaji és guandongi konzulátuson, illetve a pekingi Liszt Intézetben. Őket kísérte Gárdián Nikolett, aki 2020 óta az SZTE BTK delegált magyar lektora Shanghaiban.

2024. április 15.

Az SZTE BTK Hispanisztika Tanszék által idén immár hatodik alkalommal megrendezett Spanyol tanulmányi verseny díjátadóját április 12-én rendezték meg a kar Auditorium Maximum termében. Az ország különböző pontjairól érkező nyertes és különdíjjal kitüntetett csapatok a megjelent diplomatáktól vették át nyereményeiket.

2024. április 09.

A Szegedi Tudományegyetem Általános Nyelvészeti Tanszéke, a Pragmatika Centrum Országos Kutatóközpont és a Magyar Nyelvtudományi Társaság Pragmatika Tagozata konferenciáját 2024. április 26-án rendezik meg a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Egyetem utcai épületében, a Kari Konferenciateremben.

2024. április 15.

Az idei SZTE Alma Mater mozgást ösztönző kihívása a Nobel-díjas Karikó Katalin előtt tiszteleg. Járjuk be közösen életének fontos helyszíneit virtuálisan!

2024. február 08.
A Radnóti-estek ötödik féléve indul el 2024. február 21-én a kar kávézójában, a Café Radnótiban. Ezúttal ismét négy estet szervezünk, amelyeken változatos témákat feszegetünk meghívott vendégeinkkel, akiknek - egyúttal - izgalmas életútjukba is betekintést nyerhetünk.

A belépés minden alkalomra ingyenes! Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
2024. március 06.

A háromnapos rendezvény 2024. május 23-24-25-én kerül megrendezésre 50 helyszínnel és több, mint 100 programmal Budapesten. A fesztiválra olyan önkéntesek jelentkezését várják, akik szívesen részt vennének egy izgalmas, nagyszabású művészeti programsorozat lebonyolításában. Jelentkezni április 29-ig lehet.

2024. február 13.

FRISSÍTÉS (2024. 03. 19.): A BTK osztatlan és rövid ciklusú tanárképzésein részt vevő hallgatók április 15-e, hétfő, 14:59-ig jelentkezhetnek záróvizsgára a MODULO felületén!

FRISSÍTÉS (2024. 04. 10.): A BTK osztatlan, rövid ciklusú vagy régi MA tanárképzésein részt vevő hallgatók május 21-e, kedd, 10:00-ig tölthetik fel és adhatják le portfóliójukat!

Karunkon a záróvizsgák 2024. június 03–14. között lesznek, ezelőtt azonban még számos teendőd van végzős hallgatóként. Ebben a cikkben összegyűjtöttük ezek közül a legfontosabbakat, a határidőkkel együtt. Az összefoglaló a Tanulmányi Osztály által közzétett hivatalos tájékoztatóból készült, amely az alábbiakon felül egy "záróvizsga kisokost" is tartalmaz.