Fókuszban

2018. augusztus 29.

Ősztől indul a Bölcsész Szabadegyetem új szemesztere!

2018. január 15.

azoknak, akik jobban szeretnék érteni hétköznapjainkat

2017. november 29.

A HVG Diploma 2018 számában megjelent rangsor a hallgatói, illetve az oktatói kiválóság mérőszámai alapján sorolta be az egyetemeket – a BTK kiemelkedően jó helyet foglal el az országos listán, az SZTE BTK Magyarország legjobb bölcsészkara.

2017. október 02.
2017. március 03.

A hazai felsőoktatási rangsorokban évek óta a legjobbak között szerepel a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara. A nemzetközi értékeléseken a nyelvészeti, az angol nyelv, valamint a modern nyelv és irodalom képzésekben teljesítünk kiemelkedően. Itthon a szociológia, az anglisztika, a szabad bölcsészet és a pszichológia a területein kerültünk az élvonalba.

2016. november 17.

Megjelent a HVG egyetemeket rangsoroló kiadványa. A szegedi bölcsészkar a vidéki karok között elsőként, a karok országos rengsorában pedig az előkelő negyedik helyen szerepel.