Fókuszban

2017. szeptember 06.

Kedves Érdeklődők!

A Bölcsész Szabadegyetem kurzusai az egyetemi tanév kezdetével indulnak, vagyis 2017.szeptember 4.-től. Az első hét orientációs jellegű. Jelentkezési határidő: 2017.szeptember 15.

2017. január 23.

A 2017-18-as tanév őszi félévben új kurzuskínálattal folytatódik a Bölcsész Szabadegyetem. Jelentkezési határidő: szeptember 15.

2017. március 07.

Szögedi vagy szegedi? Mi a köze Prométheusznak a szörnyűségekhez? Már a 16. században is létezett Facebook? Hogyan értelmezhetjük Tolkient és a fantasy irodalmat? Minden kérdésre választ kaphattok a BTK rendhagyó magyaróráin.

2017. március 03.

A hazai felsőoktatási rangsorokban évek óta a legjobbak között szerepel a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara. A nemzetközi értékeléseken a nyelvészeti, az angol nyelv, valamint a modern nyelv és irodalom képzésekben teljesítünk kiemelkedően. Itthon a szociológia, az anglisztika, a szabad bölcsészet és a pszichológia a területein kerültünk az élvonalba.

2017. január 13.

A bölcsészkar két gyakornoki helyet hirdet a 2017/tavaszi félévben az SZTE Karrier Iroda Alternatív Gyakornoki Promgramjának keretében.

2016. november 23.

Fontos dátumok, hasznos linkek, érdekes adatok, nem csak végzősőkönek. Ha érdekel valamelyik szak, vagy csak kíváncsi vagy, iratkozz fel Felvételi Hírlevelünkre!

2016. november 17.

Megjelent a HVG egyetemeket rangsoroló kiadványa. A szegedi bölcsészkar a vidéki karok között elsőként, a karok országos rengsorában pedig az előkelő negyedik helyen szerepel.

2016. július 01.

21 kurzusát nyitja meg az őszi szemeszterben a szegedi bölcsészkar. Az érdeklődök a filozófia, művészettörténet, irodalom, történelem és kultúrtörénet területéről válogathatnak.