Fedezd föl!

2018. január 29.

Click for details.

2017. november 29.

A HVG Diploma 2018 számában megjelent rangsor a hallgatói, illetve az oktatói kiválóság mérőszámai alapján sorolta be az egyetemeket – a BTK kiemelkedően jó helyet foglal el az országos listán, az SZTE BTK Magyarország legjobb bölcsészkara.

2017. március 03.

A hazai felsőoktatási rangsorokban évek óta a legjobbak között szerepel a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara. A nemzetközi értékeléseken a nyelvészeti, az angol nyelv, valamint a modern nyelv és irodalom képzésekben teljesítünk kiemelkedően. Itthon a szociológia, az anglisztika, a szabad bölcsészet és a pszichológia a területein kerültünk az élvonalba.

2016. március 23.
A karunk alapszakos képzései iránt érdeklődők gyors, átfogó képet kaphatnak képzéskínálatunkról az egyes szakok letölthető és online is megtekinthető tájékoztató füzeteinek áttekintésével.

„Végül is, mesélte O., mint mindig, ha orosz téma merült fel, (…) az orosz mesék végtelen répája, az orosz mítosz centrális metaforája, illetve hát Tolsztoj és Gogol végtelenjének ügyében is ruszista barátnőjéhez, Szőke Katalinhoz fordult” (Tolnai Ottó: A répa. Nádler-képek mentén)