Rendezvénynaptár

Bemutatkozik a Művészetelméleti és kurátori MA modul
Időpont:2018. február 6.09:00 - 12:00
Helyszín:SZTE Bölcsészettudományi Kar - Szeged, Egyetem u. 2., 2.emelet
Az SZTE BTK Filozófia Tanszék nyílt napján bemutatkozik a Művészetelméleti és kurátori MA modul. A 2018/2019 tanévben induló képzés iránt érdeklődők olyan kérdésekre kapnak választ, mint például: Mit csinál egy kurátor? Az egyetemisták által szervezett, kiállítással, beszélgetéssel, workshoppal fűszerezett programon az érdeklődők az SZTE BTK végzős hallgatóival is beszélgethetnek az elmúlt két év élményeiről.

Kasza Péter az SZTE BTK Klasszika-Filológia és Neolatin Tanszék tanszékvezető egyetemi docense, az SZTE Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola Neolatin Programjának vezetője, valamint az SZTE és az OSZK közreműködésével létrejött Kulcsár Péter Historiográfiai Kutatócsoport vezető kutatója. Magyar történelem Bécsből nézve - Wolfgang Lazius elfeledett történeti műve című akadémiai doktori értekezését 2023 szeptemberében védte meg. Kasza Péterrel az értekezés részleteiről, a tudományos pályájának kezdetéről, jelenlegi és jövőbeni kutatásairól és a tanításról beszélgettünk.