Nyílt Hónap az SZTE BTK-n


Próbáld ki, milyen egyetemistának lenni!


A 2018-2019-es szemeszter végéig (2018.12.08-ig) várjuk a középiskolásokat a nyílt órákra.


Itt van, hogy milyen órákból választhatsz:


ÓRAREND

NYÍLT HÓNAP


Hétfő

09:00-09:45 Kincses-Nagy Éva: Török leíró nyelvtan,

Alagsori szeminárium (Petőfi S. sgt. 30-34.)

10:30-12:00 Jancsó Katalin: Latin-Amerika története. Ősi és gyarmati kor

Spanyol előadó, (Petőfi épület, földszint)

13:30-15:00 Rausangul Mukusheva: Kazak országismeret,

Alagsori szeminárium (Petőfi S. sgt. 30-34.)

14:00-15:30 Jancsó Katalin: Bevándorlók Latin-Amerikában

Spanyol szeminárium, (Petőfi épület, földszint)

14:00-15:30 Medgyesi Konstantin: Kommunikáció és történelem,

Petőfi épület I. terem (Petőfi S. sgt. 30-34.)

14:00-15:30 Csábi Eszter: Bevezetés a pszichológiába,

Petőfi épület XI. terem (Petőfi S. sgt. 30-34., III. emelet)

 

14:00-15:30 Horváth Márta: Einführung in Literaturwissenschaft,

Német Irodalmi Szeminárium I. (BTK, Egyetem u. 2. II. emelet)

16:00-17:30 Sándor Klára: Nyelv, kultúra, társadalom,

Informatórium (BTK, Egyetem u. 2. I. emelet)

16:00-17:30 Dunai Tamás: Médiaismeret 1. - Sajtóműfajok,

VII. terem (BTK, Egyetem u. 2. III. emelet)

17:00-18:30 Czerovszki Mariann, Mayer Péter: Műfaji kalandozások a római irodalomban, 

Latin szeminárium (BTK, Egyetem u. 2. III. emelet)

18:00-19:30 Hárs Endre: Einführung in die Kulturwissenschaft,

Német Irodalmi Szeminárium II. (BTK, Egyetem u. 2. II. emelet)

18:00-19:30 Latzkovits Miklós: Irodalomtudományi proszeminárium,

Dézsi Lajos Irodalmi Szeminárium (BTK, Egyetem u. 2. II. emelet)



Kedd

14:00-15:30 Dunai Tamás: Média, kommunikáció és populáris kultúra,

VII. terem (BTK, Egyetem u. 2. III. emelet)

16:00-17:30 Sándor Klára: Hunok és magyarok - a magyar huntudat története, Informatórium (BTK, Egyetem u. 2. I. emelet)

16:00-17:30 Kökény Andrea: Gazdaság, társadalom és politika az újkori Nyugat-Európában, História szeminárium (Petőfi S. sgt. 30-34.)

16:00-17:30 Ivaskó Lívia: Bevezetés a kommunikáció- és médiatudományba 1. , TIK alagsor 1-2. terem (Ady tér 10.)

16:00-17:30 Bombitz Attila: Medienwissenschaft, Német Irodalmi Szeminárium I. (BTK, Egyetem u. 2. II. emelet)

18:00-18:45 KlasszKedd (ókori kultúrtörténeti előadások),

VII. terem (BTK, Egyetem u. 2. III. emelet)


Szerda

08:00-09:30 Kasik László: Pedagógiai szociálpszichológia,

Auditorium Maximum (BTK, Egyetem u. 2. II. emelet)

12:00-13:30 Jancsó Katalin: Gazdasági szakszöveg fordítás, spanyol-magyar,

Spanyol szeminárium, Petőfi épület földszint

14:00-15:30 Jancsó Katalin: Gazdasági szakszöveg fordítás, magyar-spanyol,

Spanyol szeminárium, (Petőfi épület)

14:00-15:30 Molnár Dávid: Irodalomtudományi proszeminárium

Sík Sándor irodalmi olvasóterem

14:00-15:30 Kökény Andrea: Újkori forrásolvasás,

BTK 3. Terem (BTK, Egyetem u. 2., földszint)

14.00–15.30 Fényes Balázs, Glässer Norbert: Magyarországi zsidó folklorisztika,

Bálint Sándor terem (BTK, Egyetem u. 2., földszint)

16:00-17:30 Szász Géza: Francia fordítási gyakorlatok,

Zolnai-terem (BTK, Egyetem u. 2. II. emelet)

16:00-17:30 Varga Sándor: Táncantropológia I.,

Bálint Sándor terem (BTK, Egyetem u. 2., földszint)

16:00-17:30 Andreas Nolda: Graphematik, Orthographie, Typographie,

Német Nyelvészeti Szeminárium (Petőfi épület)

18:00-19:30 Balog Iván: Etnoszociológia (nov. 21-én és 28-án),

Petőfi épület 223-as terem (Petőfi S. sgt. 30-34., II. emeleti folyosó végén)


Csütörtök

 09:00-09:45 Kincses-Nagy Éva: Török leíró nyelvtan, 

Alagsori szeminárium (Petőfi S. sgt. 30-34.)

10:00-11:30 Jámbori Szilvia: Neveléslélektan II. (csak november 29-én),

Várkonyi-terem (BTK, Egyetem u. 2. Földszint, Pszichológiai Intézet)

13:00-13:45 Szilágyi Zsófia: Modern magyar irodalom,

Kristó Gyula terem (BTK, Egyetem u. 2. II. emelet)

14:00-14:45 Ivanics Mária: Oszmán művelődéstörténet, Alagsori szeminárium (Petőfi S. sgt. 30-34.)

14:00-15:30 Gellérfi Gergő: Indoeurópai nyelvtörténet,

Latin szeminárium (BTK, Egyetem u. 2. III. emelet)

14:00-15:30 Barna Gábor: Magyar és összehasonlító folklór I.

Bálint Sándor terem (BTK, Egyetem u. 2., földszint)

14:00-15:30 Jagodics Balázs: Szociálpszichológia II. előadás - A csoportok működése (november 15-én és 22-én),

Várkonyi-terem (BTK, Egyetem u. 2. Földszint, Pszichológiai Intézet)

 

14:00-15:30 Katona Tünde: Einführung in die Geschichte der deutschen Literatur,

Német Irodalmi Szeminárium I. (BTK, Egyetem u. 2. II. emelet)

16:00-17:30 Nagyillés János, Czerovszki Mariann: Klasszikus szövegek irodalmi fordítása,

Latin szeminárium (BTK, Egyetem u. 2. III. emelet)

16:00-17:30 Latzkovits Miklós: Irodalomtudományi proszeminárium,

Sík Sándor Irodalmi Olvasóterem (BTK, Egyetem u. 2. II. emelet)

16:00-17:30 Barna Gábor: Magyar és összehasonlító folklór III.,

Bálint Sándor terem (BTK, Egyetem u. 2., földszint)

17:00-18:30 Katona Eszter: Spanyol-Amerika: országismeret

spanyol előadó (Petőfi S. sgt. 30-34. fszt.)


Péntek

12:00-13:30 Kiss Attila: Study of Literature and Culture

Auditorium Maximum (BTK, Egyetem u. 2. II. emelet)



REGISZTRÁCIÓ AZ ELŐADÁSOK LÁTOGATÁSÁHOZ:
E-mailben az alábbi e-mail címen: btkpr@arts.u-szeged.hu
Korábban regisztrált diákjaink adatait elmentettük.


Várunk titeket sok szeretettel!

További információ a Nyílt Hónappal kapcsolatban, az alábbi e-mail címen kérhető: