Órarend BSZE 2019 tavasz



Hétfő


Időpont, helyszín

Óra

10:00 - 11:30
123.terem Petőfi Épület

Bevezetés a népvándorlás kor régészetébe (Felföldi Sz. - Pintér-Nagy K.)

12:00 - 13:30
Kristó terem

Koltay terem


3. terem

A késő antik világ (Draskóczyné Székely M.)



A Sátán alakja az irodalomban és a képzőművészetben (Dr. Wenner É., Dr. Pál J.)


Bevezetés a római történelembe (Kasza P.)

14:00 - 16:00
Bálint Sándor terem

A bor világa, a világ borai (Simon A., Mód L.)

17:00 - 19:00
Koltay terem

Bevezetés az olasz nyelvbe és kultúrába (A.M. Cutrupia, R.Benatti)

 

Kedd


Időpont, helyszín

Óra

8:00-9:30
Irinyi épület, Ált. Nyelv.Tsz.

BTK, 1.terem

A nyelvtudomány irányzatai (Németh T. E.)



Régészeti kutatás és feldolgozás módszertana (Kulcsár V., Pintér-Nagy K.)

10:00 - 11:30
Irinyi épület, Ált.Nyelv.Tsz.

Lektori tanterem

Diskurzuselemzés (Németh T. E.)



Az orosz beszédkészség fejlesztése 6 (Maria Krapivina)

12:00 - 13:30

Szádeczky-Kardoss Samu terem (IV.sz. tanterem)



GFI Intézeti Tárgyaló

Modern totális államok és autokráciák (Kalmár M.)




Interkulturelle Kommunikation (Dr. Horváth M.)

13:00 - 14:30

Bálint Sándor terem

Táncdialektusok (Dr. Varga S.)

14:00 - 15:30

1.terem


Mészöly G. terem


VIII-as terem

Iráni népek és kapcsolataik a szomszédos civilizációkkal (Vörös G.)


Finn nyelv kezdőknek 2. (Bíró B.)

A római köztársaság története (Illés I.Á.)
16:00 - 17:30
Petőfi épület, I. terem


Mikola Tibor terem


NISZ 1.
A német idealizmus és a 19. sz. filozófiája (Gyenge Z.)


Finn nyelv középhaladóknak 2. (Bíró B.)

Einführung in die Medienwissenschaft (Dr. Horváth M.)
18:00 - 19:30
Petőfi épület, I. terem

Barokktól az impresszionizmusig - Képtörténet, képelmélet (Gyenge Z.)

 

Szerda


Időpont, helyszín

Óra

8:00 - 9:30

AudMax


VII-es terem

A XIX. század világirodalma (Fogarasi Gy.)



Világirodalom előadás 4.: A XX. század és napjaink irodalma (Kelemen Z.)

10:00 -11:30

2.terem

A római kori barbárok története és régészete a Kárpát - medencében (Vörös G., B. Tóth Á.)

12:00 - 13:30
TIK Kongresszusi terem


1.terem


IV.terem


Petőfi 212. terem

Pragmatika (Németh T. E.)



A középkori fémművesség (Wolf M., Törőcsik I.)

A Mediterráneum ókori története (Draskóczyné Székely M., Dávid N., Priskin Gy., Illés I.Á.)

Shusterman szómaesztétikája (Dr. Krémer S.)

14:00 - 15:30

1.terem


Bálint Sándor terem



Petőfi I. terem

Középkori településkutatás (Wolf M.)



Az idő és emlékezet antropológiája (Fényes B., Glaesser N.)


Bioetika (Dr. Krémer S.)

16:00 - 18:30
Mészöly Gedeon terem

3-as terem
Uráli mitológia (Bíró B., Sipőcz K., Szeverényi S.)


Literaturgeschichte des 18. Jahrhunderts (Dr. Hárs E.)
16:30 - 18:00
D2, Dózsa utca 2.
Creative Bodies Workshop (Maria José Bejarano)
18:00 - 19:30
VII-es terem

Kristó terem
Csillagüzenetek a magyar költészetben (Odorics F.)


Bevezetés a filmelméletbe (Dr. Sághy M.)

 

Csütörtök


Időpont, helyszín

Óra

8:00 - 9:30
2. terem

Államszervezés - A 10-11.századi temetők regionális jellemzői a Kárpát - medencében (Révész L.)

8:30 - 10:00
Kristó terem

Profán gondolkodás a szent világról (Máté-Tóth A.)

10:00 - 11:30
1.terem

Bevezetés a középkor régészetébe (Soós R., Törőcsik I.)

12:00 - 13:30
Spanyol előadó

Amerika népei (Jancsó K.)

13:00 - 14:00
Kristó terem

Élet és irodalom a Kádár korszakban (Szilágyi Zs.)

14:00 - 15:30
Kristó terem

Werkanalyse (Dr. Horváth M.)

16:00 - 19:30
Kristó terem

3-as terem

VIII-as terem

NISZ 2.

Zsidóság, iszlám (Szilárdi R.)



Adaptációk (Dr. Sághy M.)


Einführung in die Kulturwissenschaft (Hárs E.)


Einführung in die Medienwissenschaft (Dr. Horváth M.)

17:00 - 19:00
Koltay terem

Bevezetés az olasz nyelvbe és kultúrába (A.M. Cutrupia, R.Benatti)


Péntek


Időpont, helyszín

Óra

10:00 - 11:30
Kristó terem

Petőfi, 123-as terem

Renaissance English Literature with its medieval roots (Kiss A.)


Hinduizmus (Básti Á.)

Olasz Tanszék
Portugál nyelvgyakorlat (Andorka Eszter és João Silva)